Ene Sepp. Väike roosa pilet paradiisi

Väike roosa pilet paradiisiIlmunud: Tänapäev, 2015

 

Mis saaks siis, kui… võidaks lotoga hiigelsumma. Ei teagi, aga sellist õnne reaalses elus naljalt ei juhtu. Tõenäoliselt tekiks lugematu hulk usalduse ja valikute probleeme ka tavaelus, mitte ainult raamatus. Kas just selliseid ränkraskeid, kui käesoleva loo peategelasel – väärkoheldud, allasurutud ja sõltuvussuhtes oleval Maarjal.

Raamat paneb mõtlema ja arutlema paljude tänasel päeval liiga sageli esinevate nähtuste üle. Kus on algpõhjused just selliseks käitumiseks? Kuidas ise toimiksid, milliseid valikuid teeksid, keda ja kas üldse oma suurde saladusse pühendaksid? Kuidas oma ja oma pere elu korraldaksid? Paljud valikud tunduksid ahvatlevana, aga kui sügavuti mõelda, siis polegi otsuste tegemine lihtne. Ja kui palju on ustavaid ja toetavaid inimesi, kes ei kasuta sind kurjasti ja omakasupüüdlikult ära ning on iga raske otsuse juures toeks? Kust läheb piir eetilise ja skandaali kütva käitumise vahel? Millal on õige aeg selg sirgu lüüa või kuidas üldse on võimalik sellistesse olukordadesse jõuda, kes on süüdi või kus on teatud käitumismustrite juured? Mida meie kõrvalseisjatena suudaks teha…?

Kaasa elades tegelastele raamatulehtedel ning kõrvutades oma potentsiaalseid valikuid ning Maarja käitumismustreid, valdas mind lugedes tihti arusaamatus, kuidas kõik see on võimalik. Samas tunnen siirast rõõmu lõpplahenduse üle. Iseasi, kuivõrd reaalne ja võimalik taoline samm reaalses elus oleks.

Mõttekat lugemist!

 

Vaata leidumust e-kataloogist ESTER

 

Maimu Johannson
Paepealse raamatukogu raamatukoguhoidja

One comment

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s