Julian Fellowes. Belgravia

Ilmunud: Varrak, 2018
Tõlkinud Lauri Vahtre

Meil  populaarse teleseriaali Dawnton Abbey autori uus emotsioonidest pingul ajalooline fiktsioon toob elavalt silme ette nii keskklassi kui aadlirahva elud ja nende omavahelise põimumise  saatuse iroonia tahtel Londoni ühes jõukamas ja nooblimas piirkonnas Belgravias 19. sajandi I poolel.

Sündmustik algab Waterloo lahingu eelõhtul, 15. juunil 1815, Richmondi hertsoginna inglise koorekihile korraldatud balliga Brüsselis. See on ajaloo üks traagilisemaid peoõhtuid, sest otse ballisaalist lähevad kenad noored mehed sõtta ning suur osa neist ei naase enam kunagi koju. Paljude ballikülaliste ja kogu tollase ühiskonna elu muutub aga sel õhtul jäädavalt.

Raamatu edasine sündmustik leiab aset peamiselt 25 aastat hiljem, 1841. aastal. Sotsiaalselt edukate  Trenchardide elu põimub saatuse tahtel läbi  Brockenhurstide krahvisoo omaga.

See on raamat suurest armastusest, kirest,  ambitsioonidest, reetmisest  ajendatuna soovist elus kõrgemale jõuda, ning lõpuks leitud õiglusest ja õnnest. Samuti kõneleb teos sellest, kuidas   uus maailm raputab ärkvele  ka vana,  oma kivistunud tõekspidamistest kinnihoidva  aristokraatia ja nõuab  kohanemist ja arvestamist kasvava arvu  rikaste kodanlastega selleks, et ise ellu jääda ja elujärge säilitada või siis ka leida oma edasisele elule mõte.

Ja alati leidub neidki, kes ei suuda selle kõigega leppida või siis soovivad oma häbituid saladusi igaveseks varjule jätta.

 

Vaata leidumust e-kataloogist ESTER

Loe e-raamatukogust ELLU

 

Maimu Johannson
Paepealse raamatukogu raamatukoguhoidja

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s